NEDEN TÜRKİYE ?

Türkiye’nin coğrafi ve stratejik konumu, onaylanmış hizmet kalitesi, iklimi, 3 farklı kıtada, 4 saatlik uçuş mesafesinde, 1,5 milyar insana erişebilir olması Türkiye’yi dünyadaki sağlık turizminin parlayan yıldızı yapmaktadır. Türkiye, hastane sayısı konusunda dünyada ikinci sıradadır. 2018 yılı istatistik verilerine göre Türkiye’de 44 JCI akredite hastane ve tesis bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye’de sunulan kaliteli, yüksek standartlı otel yönetimi hizmetleri dünyaca ünlüdür. Verilere göre, tıbbi ziyaretçi sayısının geçtiğimiz yıl 433.000’i aştığı belirtilmiştir. Veriler ayrıca 2018’in ilk yarısında 274.000’den fazla insanın tıbbi nedenlerle Türkiye’yi ziyaret ettiğini göstermektedir.

Modern hastaneleri, bekleme süresinin olmaması, eğitimli insan gücü, profesyonel doktorları, gelişmiş teknolojik altyapısı, coğrafi konumu ve tecrübeli sağlık ekibi ile Türkiye, Avrupa standartlarında tıbbi hizmetler sunmaktadır. Coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’ye, Avrupa’dan, komşu ülkelerden, Rusya’dan, Türki ülkelerden, Basra Körfezi ülkelerinden, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkelerinden ziyaretçi gelmektedir.

Uygun Tedavi Maliyetleri

  • Türkiye’ de medikal tedavi masrafları,  Avrupa, Kuzey Amerika ve İngiltere’ye göre, ortalama %70-80 daha ucuzdur.

Yabancı Dilde Akıcılık

  • Sağlık çalışanlarının büyük bir çoğunluğu yabancı dil bilmekte olup tıp doktorlarının büyük bir kısmı, ABD ve Avrupa ülkeleriyle bilimsel işbirliği içerisindedir. 

Kültürel Zenginlik ve Güler Yüz

  • Türkiye tarihi ve kültürel yapısıyla bir mozaiktir. Kıtalararası köprü olduğu için gelen her turist, kendinden bir parça kolaylıkla bulabilmektedir. Bu nedenle, Türk halkı dünyanın en misafirperver, güler yüzlü ve hoşgörülü toplumlarından biri olarak bilinir.

Tedaviyi Tamamlayıcı Turistik Faaliyetler

  • Tedavi öncesi veya sonrasında, arzu eden hastalar yılda 300 günü güneşli geçen Türkiye’nin 352 mavi bayraklı plajlarına yakın tesislerde dinlenebilmekte ve zengin tarihi yerlerini gezebilmektedir.

Türk Mutfağı

  • Türkiye’nin en önemli hazinelerinden biri Türk mutfağı. Türkiye’ nin coğrafyanın zenginliği, tarih boyunca birçok uygarlığın mutfaklarını harmanlayan harika lezzetler dünyasına dönüşmüştür. Et yemeklerinden zeytinyağlı yemeklere, tatlılardan baharatlara kadar binlerce lezzet denemenizi bekliyor.

Haftanın Her Günü 24 Saat Hizmetinizdeyiz