Ortopedi ve Travmatoloji

        Kas ve iskelet sisteminde doğuştan ya da sonradan edinilen hastalıkların diğer tüm branşlarla etkileşim ve iş birliği içerisinde inceleyen, hastalara en uygun medikal ya da cerrahi tedaviyi bilimsel düzeyde planlayarak uygulayan bir bölüm olarak hastanelerimiz Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, tanı ve tedavi yöntemlerinde üstün teknolojiyi kullanarak etkili çözümler sunmaktadır.

Modern tedavi yöntemleri uygulanıyor.

        Hastanelerimizde ortopedinin güncel tedavi yöntemlerinden olan eksternal fiksatörlerle her türlü doğuştan sakatlıklar düzeltiliyor. Kol ve bacak kısalıkları tedavi edilerek, boy uzatma ameliyatları gerçekleştiriliyor.

        Doğuştan kalça çıkıkları, çocuk felci ve beyin felci sekelleri ile tüm çocukluk dönemi ortopedik hastalıkları, çocuk ortopedisinde uzmanlaşmış ortopedi hekimleri tarafından takip ve tedavi ediliyor.

        Ülkemizdeki ilk kez yapılan “endoskopik bel fıtığı tedavisi” ve “total disk protezi uygulaması” da başarıyla sürdürülüyor. Endoskopik tedaviyle çok küçük bir cilt kesisi yapıldıktan sonra, hastalar bir gün sonra ayağa kaldırılabiliyor.

        Disk protezi ameliyatlarından sonra da hemen ayağa kalkmak mümkün olabiliyor. Merkezimizde uygulanan disk protezi ameliyatları da omurganın diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak, hareketini ve dinamiğini muhafaza etmesini sağlayarak hastaların hemen ayağa kalkıp yürümelerine ve işlerine geri dönmelerine olanak sağlıyor.


Haftanın Her Günü 24 Saat Hizmetinizdeyiz